Hoppa till sidans innehåll

Navigering

Du är här: Kungälvs kommun > Sommarstart blev succé

Sommarstart blev succé

Stort tack till alla som var med och ställde upp

Det blev succé när starten på sommarlovet firades med disco och massor av musik vid Idrottshallen i Kungälv. Långt över tusen ungdomar samlades. Hela festen var till stor del arrangerad av en grupp ungdomar och finansierad med hjälp av insatser och bidrag från föreningar och företag i Kungälv.

- Det blev helt enkelt succé, trots regnet, säger Henrik Dahlqvist från Unga Kungälv.
Han ger högsta betyg till ungdomarna, både besökarna och alla som var involverade i projektet. Henrik tycker att arrangemanget Sommarstart är det mest lyckade av alla ungdomsarrangemang han varit med om, hittills.

– Ja, det var fantastiskt att se hur bra det funkade och att så många kunde ha så kul samtidigt. Allt tack vare bra idéer och bra jobb från ungdomarna och generösa stöd från föreningar och företagen, säger Henrik. Tack!

Här får ni lite bilder från eventet, alla foton är tagna av Carl Lindström. Klicka på dem för att se dem större.

Ungdomar firar sommarlovet

Ungdomar firar sommarlovet

På discot

Mixar musik

 

Aktuellt och relaterat

Aktuellt

För tillfället finns inga nyheter för ”Sommarstart blev succé”.

Alla nyheter