Förvaltningsledning

Här hittar du kontaktuppgifter till Kungälvs kommuns förvaltningsledning.

Kommundirektör

Haleh Lindqvist
E-post: haleh.lindqvist@kungalv.se
Telefon: 0303-23 91 08

 

Trygghet och stöd

Sektorchef: Lena Arnfelt
E-post: lena.arnfelt@kungalv.se
Telefon: 0303-23 95 53

  • Boende
  • Hälso- och sjukvård
  • Myndighet
  • Nyanlända
  • Sociala resurser
  • Stöd i ordinärt boende

 

HR

Enhetschef: Annika Renström
E-post: annika.renstrom@kungalv.se
Telefon: 0303-23 92 14

 

Kvalitet och utveckling


Enhetschef: Åsa Berglie (tf)
E-post: asa.berglie@kungalv.se
Telefon: 0303-23 93 40

Bildning och lärande

Sektorchef: Jan Magnusson (tf)
E-post: jan.magnusson2@kungalv.se
Telefon: 0303-23 94 16

  • Förskola
  • Grundskola
  • Gymnasium/Vuxenutbildning
  • Kultur och fritid

 

Samhälle och utveckling

Sektorchef: Anders Holm (tf)
E-post: anders.holm@kungalv.se
Telefon: 0303-23 97 82

  • Teknik
  • Service
  • Planering
  • Fastighet

 

Ekonomi

Enhetschef: Pia Jacobsson
E-post: pia.jacobsson@kungalv.se
Telefon: 0303-23 92 25

 

Kansli och upphandling

Enhetschef: Erik Lindskog
E-post: erik.lindskog@kungalv.se>
Telefon: 0303-23 92 62

  Sidan uppdaterades: