Besök Mimers Hus gymnasium

Är du intresserad av Mimers hus gymnasium och vill prova att följa en klass under en dag är du välkommen att besöka oss. Kontakta programansvarig för det programmet du är intresserad av för mer information.

Barn- och fritidsprogrammet

Kontaktperson: Emma Arkland
E-post: emma.arkland@skola.kungalv.se

Bygg- och anläggningsprogrammet

Kontaktperson: Jonas Dantzar
E-post: jonas.dantzar@skola.kungalv.se

Ekonomiprogrammet

Kontaktperson: Else-Marie Bidestedt
E-post: else-marie.bidestedt@skola.kungalv.se

El- och energiprogrammet

Kontaktperson: Fredrik Waern
E-post: fredrik.waern@skola.kungalv.se

Estetiska programmet

Kontaktperson: Kristina Rossa Ek
E-post: kristina.rossaek@skola.kungalv.se

Fordons- och transportprogrammet

Kontaktperson inriktning transport: Kenneth Engdahl
Telefon: 0703-98 87 79

Kontaktperson inriktning bilmekaniker: Peter Storm
E-post: peter.storm@skola.kungalv.se

Handels- och administrationsprogrammet

Kontaktperson: Bella Gillenäng
E-post: bella.gillenang@skola.kungalv.se

Industritekniska programmet

Kontaktperson: Mikael Andersson
E-post: mikael.andersson@skola.kungalv.se
Telefon: 0736-54 57 90

Naturvetenskapsprogrammet

Kontaktperson: Ellen Wopenka och Lovis Nyqvist
E-post: ellen.wopenka@skola.kungalv.selovis.nyqvist@skola.kungalv.se
Telefon: 0303-23 83 15

Samhällsvetenskapsprogrammet

Kontaktperson: Pierre Dakkour
E-post: pierre.dakkour@skola.kungalv.se

Teknikprogrammet

Kontaktpersoner: Emmy Kungur och Adam Leszczynski
E-post: emmy.kungur@skola.kungalv.se, adam.leszczynski@skola.kungalv.se
Telefon: 0303-23 83 11

Vård- och omsorgsprogrammet

Kontaktperson: Sofia Brandt
E-post: sofia.brandt@skola.kungalv.se

  Sidan uppdaterades: